ZSMI = innowacja, postęp, nowoczesność

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku 15 kwietnia odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne 2013, w ramach projektu  „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Aula „Mechanika” była centralnym miejscem tego wydarzenia, ponieważ tu swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/2014 zaprezentowały wszystkie publiczne szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Lęborskiego.

Każda ze Szkół starannie przygotowała się do Targów i zachęcała, by Gimnazjaliści wpisali się od nowego roku szkolnego w poczet jej uczniów. Niewątpliwie jednak najbardziej innowacyjnym sposobem przekazu swojego potencjału edukacyjnego wykazali się Gospodarze, czym zaimponowali zaproszonym Gimnazjalistom, ich Rodzicom i Opiekunom.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Modernistyczna  wizualizacja stanowiska (przekaz informacji  poprzez baner 5x3m, roll  up’y, plakaty, ulotki, magnesy, prezenter tv oraz monitory lcd)  połączona z tradycją Szkoły uchwyconą i wyeksponowaną na wystawie fotograficznej  wykonanej podczas „Trzeciego Photo-Day w ZSMI”,

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

pokazała perspektywę nauczania w  duchu postępu, otwarcia na nowe możliwości, poszerzania horyzontów a jednocześnie wskazała też miejsce na realizację młodzieńczych marzeń, kreatywne rozwijanie pasji i nawiązywanie nowych, ciekawych znajomości.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Zainteresowanie uczniów z Gimnazjów wzbudzała przyjazna atmosfera, kompetentny przekaz informacji dotyczący kierunków kształcenia oraz słodkie babeczki, którymi byli częstowani przez Samorząd Uczniowski. Mając na uwadze, że w godzinach od 10.00 do 14.00 odwiedziło nas ok. 600 Gości, Dziękujemy Wszystkim za przybycie.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom, choć zapewniamy, że była to tylko namiastka tego czym możemy się pochwalić. A żeby się o tym przekonać zapraszamy Was Drodzy Gimnazjaliści do Naszej Szkoły i gwarantujemy, że „Mechanik”  to Wasz najlepszy wybór!

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Podczas Targów można było zapoznać się z okresem transformacji w Polsce poprzez obejrzenie wystawy:  „Co nam dała Solidarność? Solidarność oczami młodych”, udostępnionej  przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Co ważne, w  obecności wicestarosty, Pana Ryszarda Wenty miało także miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Dyrektorami PCE-ZSP i ZSO2 a przedstawicielami wojska, policji i straży pożarnej.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Stanowiło to kolejny etap działań, pozwalający na utworzenie w Powiecie Lęborskim od nowego roku szkolnego dwóch klas o profilu mundurowym.

Powiatowe Targi Edukacyjne w ZSMI

Organizatorami targów było Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

Opracowała: mgr Anetta Treder, zdjęcia + film: Sławomir Łukaszuk

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *