Zapraszamy na „Pola Nadziei”

Serdecznie Zapraszamy Wszystkich do udzielenia wsparcia małym podopiecznym pierwszego na Pomorzu Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Swój dar serca można złożyć poprzez udział w kweście, która odbędzie się w NIEDZIELĘ, 6 kwietnia 2014r.(szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie). Celem kampanii jest propagowanie idei hospicyjnej w społeczeństwie oraz konkretna pomoc chorym i cierpiącym, którzy potrzebują opieki zwłaszcza w ostatnim okresie życia. Ofiarodawcy otrzymają za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie- odrodzenie.

Zapraszamy na "Pola Nadziei"

Do współpracy zachęca także dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch:

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni od 26 lat niesie pomoc i otacza opieką swoich podopiecznych i ich rodziny. W ciągu ćwierć wieku nasza gdyńska placówka rozszerzała swoją działalność pomagając odejść w spokoju, bez bólu i osamotnienia naszym podopiecznym. Podejmowane przez nas wysiłki na rzecz pomocy osobom chorym przyczyniły się do poprawy losu wielu tysięcy osób. Na szczególne uznanie zasługuje nie tyle skala, co wszechstronność działań hospicjum, postawa osób angażujących się w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

W czerwcu tego roku zakończyliśmy w Gdyni budowę pierwszego w regionie i jednego z pierwszych w kraju stacjonarnego domu  hospicyjnego dla dzieci. Naszym marzeniem jest stworzenie nowoczesnej, a przede wszystkim niezwykle przyjaznej placówki, zarówno dla naszych chorych podopiecznych, jak i ich rodziców i rodzeństwa. Nasz dom bedzie pełnił też funkcję dziennego ośrodka pobytu. Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla najmłodszych, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa oraz basen z hydromasazem  ( woda pomaga uśmierzyć ból). Stworzymy około 25 miejsc  dla dzieci.

Przy domu bedą działały również poradnie wspierajace rodziny chorych dzieci. Chcielibyśmy, aby to miejsce można było nazwać drugim domem, gdyż zwykle jest to ostatni dom dla cierpiących dzieci. Zależy nam, by hospicjum było przytulne i pełne ciepła, by dawało wszystkim odwiedzającym je tak ważne poczucie ukojenia.

Pragniemy, aby małe pociechy mogły się jak najszybciej wprowadzić do nowo powstałego domu. Jednak będzie to dopiero  możliwe gdy zakończy się etap wyposażania.

Wciąż poszukujemy nowych darczyńców, którzy pomogą nam w tak ważnym przedsięwzięciu.

Głęboko wierzymy w to, że niesienie tym najmniejszym, nieuleczalnie chorym  dzieciom  wsparcia będzie źródłem radości i satysfakcji dla tych, którzy angażują się w takie działanie.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Dyrektor
Ks. Grzegorz Miloch
Organizator: Anetta Treder

Opracowała: Anetta Treder, plakat: Sławomir Łukaszuk

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *