Wycieczka nagrodowa do Poznania

W tym roku szkolnym grupa 45 najzdolniejszych uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę nagrodową do Poznania. Wycieczka odbyła się w dniach 3-5.11.2016r. Główną atrakcją wyjazdu były Międzynarodowe Targi Poznańskie – wystawa „Retro – Motor Show”.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_1

Pierwszy dzień wycieczki.

Wyjechaliśmy o godzinie 7 rano a o 13 zwiedzaliśmy już Ostrów Tumski w Poznaniu – jedyną pozostałą z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie. Z lądem Ostrów Tumski łączą mosty: Bolesława Chrobrego i Mieszka I . Na wyspie wznosi się wspaniała Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, zwana popularnie katedrą. Katedra jest miejscem pochówku króla Przemysła II, według tradycji również Mieszka I i Bolesława Chrobrego, chociaż brak na to pewnych przekazów i sprawa pochowania pierwszych władców Polski w poznańskiej katedrze pozostaje kwestią sporną.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_2

Z Ostrowa pojechaliśmy na Stary Rynek gdzie mieliśmy nieco wolnego czasu na posiłek i zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się do  Bazyliki kolegiackiej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny .

W planie mieliśmy jeszcze zwiedzanie Dzielnicy Cesarskiej, jednakże z uwagi na późną porę obejrzeliśmy ją z okien autokaru po drodze do schroniska. I tak zakończył się pierwszy dzień pobytu w stolicy Wielkopolski.

Drugi dzień wycieczki był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Udział w Targach motoryzacyjnych był najciekawszym punktem naszego wyjazdu. Ilość zgromadzonych na trzech halach pojazdów oszałamiała. Mogliśmy podziwiać ekspozycję  klasyków i youngtimerów

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_7
pojazdy specjalistyczne, motocykle, autobusy,  pokazy napraw blacharsko-lakierniczych , pokazy procesów przygotowania powierzchni , metody napraw silników w pojazdach zabytkowych , dorabianie elementów , wiele eksponatów a dla miłośników komputerów nie lada gratka – strefa „Retro Games”.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_8

Po niemal 3-godzinnym pobycie na targach pojechaliśmy wypocząć w Termach Maltańskich.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_3

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Palmiarnię. Palmiarnia Poznańska to największa w kraju i jedna z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_4

W pawilonach o powierzchni 4900 m.kw. można było podziwiać okazy roślin z całego świata.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_9

Następnie udaliśmy się ponownie na rynek aby zobaczyć poznańskie koziołki.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_10

Kolejnym przystankiem był Gród Pobiedziska, gdzie w podróż do średniowiecza zabrał nas Pan Norbert Styszyński- Piastun Grodu.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_5

Mieliśmy okazję zobaczyć różnorodne maszyny oblężnicze, strzelać z kuszy wałowej i trebusza. To była niesamowita przygoda opowiedziana z wielką pasją.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_6

Z grodu udaliśmy się do Gniezna. Najciekawszym zabytkiem Gniezna jest zbudowana w II poł. X wieku przez Mieszka I katedra, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, takich jak wyruszenie św. Wojciecha z misją nawracania Prus, Zjazd Gnieźnieński oraz koronacja pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_11

Z grodu udaliśmy się do Gniezna. Najciekawszym zabytkiem Gniezna jest zbudowana w II poł. X wieku przez Mieszka I katedra, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, takich jak wyruszenie św. Wojciecha z misją nawracania Prus, Zjazd Gnieźnieński oraz koronacja pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_12

Opiekunami byli Pani Joanna Zielińska, Małgorzata Gębarowska , Mirosław Naczke i Piotr Kaliciński.

wycieczka_nagrodowa_do_poznania_zsmi_2016_13

Opracowała: mgr Małgorzata Gębarowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *