Wycieczka do firmy ASSECO POLAND w Gdyni

W dniu 26 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Gdyni do firmy IT ASSECO Poland. Wycieczka była zwieńczeniem trwającego od marca projektu ZaPaL się do zawodu – Zawodowo w Powiecie Lęborskim . Projekt skierowany był do uczniów klas technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Wycieczka do firmy ASSECO POLAND w Gdyni

Składał się z trzech etapów: pierwszy polegał na przejściu przez uczniów szkolenia oraz  pozytywnie zaliczonym testem na platformie e- learning . Samokształcenie dotyczyło tematyki założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Drugi etap to gra , w odpowiednich grupach uczniowie z  klas: II a, IIg, III TM, III TI oraz II TE zakładali i prowadzili własne wirtualne firmy –   wygrał ten zespół, który osiągnął największe zyski z prowadzonej działalności gospodarczej. W tym etapie zwycięstwo należało do zespołów:  uczniów ZSZ klasy II g Dawida Bielickiego, Adama Leske oraz uczniów z klasy II TE Jakuba Boruszewskiego , Łukasza Dawidowskiego , Mateusza Okrój ,Patryka Suleckiego i Rafała Flak.

Trzeci etap to konkurs, który był rozgrywany między  naszą szkołą oraz PCE ZSB Lębork.

Uczniowie  ponownie zakładali i prowadzili własne firmy, rywalizacja była bardzo duża, zwycięzcy z godziny na godzinę się zmieniali. W klasie Technikum uczniowie naszej szkoły Jakub Boruszewski , Łukasz Dawidowski , Mateusz Okrój , Patryk Sulecki i Rafał Flak byli nie do pokonania wygrali z PCE ZSB, uczniowie z ZSZ naszej szkoły niestety przegrali,  ale walczyli do końca i różnica była bardzo mała.

Wycieczka do firmy ASSECO POLAND w Gdyni

Opiekunem grupy technikum była pani Joanna Zielińska i to właśnie jej pracownia w nagrodę otrzymała cenne wyposażenie: laptop, projektor, nagłośnienie oraz tablicę multimedialną.

Ostatnim etapem projektu  była wycieczka do firmy ASSECO w Gdyni. Zostaliśmy tam przyjęci bardzo miło, po wykładzie czym zajmuje się firma, oraz  z kim współpracuje, zwiedziliśmy pomieszczenia zawierające najwyższej klasy serwery.

Miło nam było dowiedzieć się, że w tak prężnej, nowoczesnej firmie pracują absolwenci naszej szkoły.

Maria Kurowska , Joanna Zielińska Agnieszka Lenartowicz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *