Wielkie Szkolne Dyktando

Dnia 22 stycznia 2013 roku o godz.9.00 w sali kinowej Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych dwudziestu uczniów zmierzyło się z dyktandem o ,,Humorzastej Halinie”.

Konkurs ortograficzny w ZSMI

Oto tekst:

Humorzasta Halina skróciłaby sobie podróż do Borów Tucholskich, gdyby nie była chciwa niczym Molierowski Świętoszek. Bezsprzecznie żałowała pieniędzy na droższy bilet, za to uzależniła się od krówek i kupowała je w ilościach hurtowych, nie zważając na ich cenę.  Bohaterka naszej historii chciała pierzchnąć, gdzie pieprz rośnie, ponieważ ciążyło na niej piętno krzywoprzysięzcy. Czekając na peronie na przyjazd pociągu, rozglądała się ostrożnie wte i wewte. Wkrótce jej uwagę przykuł kiosk z pocztówkami przedstawiającymi krzykliwe pejzaże. Z melancholią przywoływała swój pobyt w województwie świętokrzyskim, a szczególnie ruiny zamku Krzyżtopór. Tymczasem nadjechał pociąg. Na próżno szukała przestronnego kącika. W końcu, zaglądnąwszy do przedziału dla konduktorów, postanowiła go zająć. Pracownicy kolei nie mieli sumienia jej wyrzucić, więc nic nie zakłóciło ośmioipółgodzinnej jazdy.
Po przybyciu do Chojnic zaczęła się wahać, czy nie schować się przed prześladowcami .Zawsze pasjonowała ją tamtejsza  fauna, a szczególnie żaby, których w tym regionie jest mnóstwo. Na ogół ludzie brzydzą się ich pokrytą śluzem skórą z jadowymi gruczołami. Nie lubią też skrzeku, z którego wylęgną się kijanki. Uważają to za ohydztwo. Fascynują ją również nietoperze i żmije zygzakowate, sójki, żurawie, jastrzębie. Marzyła o tym.

Konkurs ortograficzny w ZSMI

Organizatorem była polonistka mgr Beata Hrycyk, która po sprawdzeniu dyktand ustaliła Mistrzów Szkolnej Ortografii.

Konkurs ortograficzny w ZSMI

I miejsce- Borys Franc z klasy IVTT i Jakub Woźniak z klasy IIITI

II miejsce- Adam Cierocki z klasy III TM

III miejsce- Łukasz Kropow z klasy ITI

– Damian Schmidtke z klasy IITM

–  Wojciech Lipiński z klasy IIITT

–  Michał Champel z klasy IIITT.

Gratulacje. Dyplomy i nagrody na apelu.

Opracowała: mgr Beata Hrycyk, zdjęcia: Sławomir Łukaszuk

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *