„Wałęsa” przedpremierowo dla ZSMI

WYJĄTKOWA OKAZJA dla WYJĄTKOWEJ SZKOŁY!!! Jako jedyni w Lęborku mamy PRZEDPREMIEROWĄ możliość obejrzenia filmu „Wałęsa – Człowiek z nadziei”. Na projekcję, która odbędzie się w piątek 4 października 2013r. o godz. 10.00, w lęborskim kinie FREGATA, zapraszamy uczniów  z klas II i IV technikum oraz II ZSZ wraz z wychowawcami. Koszt biletu wynosi 11 zł. Zapisy do środy (2 października) u wychowawców.

Wałęsa. Człowiek z nadziei

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Opracowała: mgr Anetta Treder

3 komentarze

  1. Ze strony kina „Fregata” – „Wałęsa. Człowiek z nadziei” – ogólnopolska premiera w Lęborku – Piątek, 4.10.2013 godzina 17:30. Uczniowie ZSMI obejrzą ten film o godzinie 10.00 czyli przed oficjalną premierą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *