Uczniowie z naszej szkoły po raz pierwszy NAJLEPSI w województwie pomorskim!

W dniach 22 i 23 kwietnia 2017r. uczniowie z klasy II TM Tomasz Helt, Kacper Stafiński oraz z  III TM Łukasz Czaja, Mateusz Sarnecki, dzielnie „ walczyli” na IX Turnieju Wiedzy Technicznej  – Rysunek Techniczny w Nowym Dworze Gdańskim. W pierwszym dniu w zespołach dwu osobowych rysowali  rysunek wykonawczy  koła pasowego rowkowego ( klinowego) . Chłopcy dzielnie pracowali przez trzy godziny i wykonali zadanie bardzo dobrze .

WIĘCEJ ZDJĘĆ W DZIALE GALERIA

Po wyczerpującej pracy udaliśmy się na wycieczkę. Zobaczyliśmy zakład nowoczesnych technologii

„ Hydromechanika” Wiesław Szajda, przeszliśmy się  śluzą Gdańska Głowa, a na końcu odbył się  spacer po pięknej plaży w miejscowości  Stegna.

W drugi dzień 23 kwietnia  od godziny 9.00 chłopcy dalej ciężko pracowali. Rozwiązywali test składający się z 40 pytań. W tej dyscyplinie Łukasz Czaja był niepokonany zdobył najwięcej wśród uczestników aż – 32 punkty,  Mateusz Sarnecki 24, a Tomasz Helt 27.  Kolejny sprawdzian ze znajomości rysunku technicznego polegał na narysowaniu lub odczytaniu 20 symboli graficznych. I w tej dziedzinie nie mieliśmy sobie równych, poprawnych odpowiedzi Łukasz udzielił 13, Mateusz 16 a Tomek 15. Trochę gorzej wypadł Kacper, ale obiecał, że na drugi rok będzie lepiej przygotowany.

Ok. godz. 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie  nagród rzeczowych za zajęcie  I i II miejsca następującym uczniom:

Łukasz Czaja I miejsce indywidualnie – zdobył łącznie 83 na 110 możliwych punktów

Mateusz Sarnecki II miejsce indywidualnie – zdobył 78 punktów

Tomasz Helt VII miejsce indywidualnie  – zdobył 63 punkty,

Zespołowo uczniowie Ł. Czaja oraz M. Sarnecki uzyskali 161 punktów i tym samym są na pierwszym miejscu w województwie pomorskim w IX Turnieju Wiedzy Technicznej Rysunek Techniczny edycja 2017r.

Nagrodą jest puchar przechodni, który po powrocie z konkursu w poniedziałek 24 kwietnia br. uczniowie  przekazali Panu Dyrektorowi Szkoły Grzegorzowi Popin,  oraz otrzymali gratulacje.

Nagrody rzeczowe  uczniowie odebrali z rąk : Pani  Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 mgr Wioletty Przyborowskiej oraz Członka Zarządu Powiatu dr Zbigniewa Bojkowskiego, a gratulacje otrzymali od dr inż. Tadeusza Bocheńskiego pracownika naukowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej, organizatorem konkursu był pan Andrzej Grabowski.

Gratulujemy uczniom tak znaczącego dla naszej szkoły zwycięstwa!

                                                                                                     Opiekun Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *