Trzydniowa wycieczka edukacyjna dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat lęborski”.

Powiat Lęborski zrealizował wycieczkę edukacyjną w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – powiat lęborski” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 3 Edukacja; Działanie 3.2. Edukacja Ogólna, Poddziałanie 3.2.2. Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego,(RPO WP na lata 2014 – 2020). Wycieczka trwała od 21.09.2023 r. do 23.09.2023 r.

Uczestnikami wycieczki edukacyjnej mógł zostać wyłącznie uczestnik projektu „Zdolni z Pomorza – powiat lęborski”, który otrzymał wsparcie w ramach projektu i nie zakończył udziału w projekcie oraz złożył stosowane dokumenty zgodnie z przyjętym Regulaminem rekrutacji i zasad uczestnictwa w wycieczce edukacyjnej. 

Podczas wycieczki odbywałyby się zajęcia o charakterze naukowym i społecznym.  Uczestnicy wycieczki odwiedzili Poznań, Wrocław oraz Skalne Miasto w Adršpach (Republika Czeska). 

W Poznaniu zorganizowano dla uczestników wycieczki warsztaty edukacyjne w Parku Naukowo-Technologicznym. 

We Wrocławiu uczestnicy zwiedzili m.in. Stare Miasto, gdzie szukano słynnych wrocławskich krasnali. Nie mogło zabraknąć również wjazdu na najwyższy punkt widokowy Wrocławia – Sky Tower, który mieści się na 49 piętrze. Widok był niesamowity! W oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu podziwiano Panoramę Racławicką – monumentalny obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami, namalowany w latach 1893-1894 przez kilku twórców pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Młodzież zwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Budynek, w którym mieści się atrakcja to zabytkowy XIX wieczny, podziemny zbiornik czystej wody. Hydropolis jest miejscem, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych perspektyw. 

Największą atrakcją było Skalne Miasto nad Metują. Młodzież wraz z przewodnikiem miała okazję przejść fantastyczny, kamienny labirynt o fantazyjnych kształtach, wyrzeźbiony siłami natury. Podziwiała wąskie uliczki, ryneczki i wodospady. Następnie po metalowych schodach dotarli do skalnego jeziorka, gdzie atrakcją był przepływ wieloosobową łódką wraz z przewodnikiem. Przewodnik obdarzonym był ogromnym poczuciem humoru, umilał rejs historiami związanymi z tym miejscem,  pokazując przy okazji ciekawych mieszkańców jeziorka.

Udział w wycieczce pozwolił uczestnikom m.in. poznać ciekawe miejsca, odwiedzić ośrodki nauki, muzea, odkryć nowe szlaki, poszerzyć horyzonty i wiedzę historyczną. 

Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci rozpoczęli podróż powrotną do Lęborka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *