Szlachetna Paczka w ZSMI

W tym roku uczniowie, nauczyciele ZSMI i prywatni darczyńcy wspomogli akcje Szlachetnej Paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Wolontariuszki razem z Panią Moniką de Castro pojechały do rodziny. 
Cała rodzina była bardzo zaskoczona ilością kartonów, nie wiedzieli, którą mają otworzyć jako pierwszą, a to jeszcze nie był koniec niespodzianek! Początkowo Ewa (2 latka) była trochę oszołomiona, przytulała się do swojej mamy. Pani Monika zachęciła ją do otworzenia paczki, ale  dziewczynka tylko zerkała i nie wiedziała, co ma zrobić. Lecz, gdy tylko zauważyła lalkę, to zaczęła wyciągać wszystko po kolei z kartonów. Wyciągała i wkładała z powrotem, przynosiła zabawki do babci i zabierała, jej radość była ogromna.
Po chwili nadjechał samochód dostawczy z kolejnymi niespodziankami. Do mieszkania zostały wniesione pralka, kuchenka i piec typu koza. Pani Zofia nie wiedziała, co ma powiedzieć. Nie dowierzała, że to wszystko jest dla jej rodziny. Pojawiło się wzruszenie i prawdziwa radość. Całe pomieszczenie wypełniły sprzęty i prezenty.
Pani Zofia ugościła nas pysznym rosołem z kaczki, przy którym rozmawialiśmy, a międzyczasie podziękowań nie było końca. Kiedy wróciłam do domu, zadzwoniła Pani Zofia i jeszcze raz, płacząc, dziękowała za prezenty. Mówiła, że jest bardzo zadowolona i że jeszcze nie wierzy .

Słowo od Rodziny

„Bardzo dziękujemy za wspaniałe prezenty. Jeszcze nie wierzę, że wszystko jest dla nas.”

Słowo od Wolontariusza

„Jestem pod dużym wrażeniem Państwa zaangażowania w przygotowanie paczki.
Wszystkie potrzeby zostały spełnione, a paczki były pięknie zapakowane. Wyglądały niczym prawdziwe prezenty. Dzięki Państwu rodzina będzie miała cudowne święta i lepszy komfort życia. Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy Pani Moniki u rodziny. Dzięki niej wszyscy czuli się swobodnie. Tacy Darczyńcy, jak Państwo, to skarb.
Życzę Państwu zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny.
Niech dobro do Was wraca.”

W przyszłym roku również będziemy chcieli pomóc kolejnej rodzinie. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *