Świąteczne prezenty dla futrzastych przyjaciół ze schroniska w Dąbrówce

Od listopada do połowy grudnia 2021 roku Samorząd Uczniowski w porozumieniu z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizowali zbiórkę karmy oraz rzeczy potrzebnych dla schroniska w Dąbrówce. Zbiórka miała charakter charytatywny.

Zbiórka rozpoczęła się od sprzedaży gofrów na głównym holu Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku dnia 09.11.2021.  Prowadzona była przez Maćka Wentę, Patryka Erniego, Jakuba Macha i Szymona Grubę. Miała odbyć się jeszcze sprzedaż tostów i ciast, jednak została wstrzymana ze względów obostrzeń pandemicznych. Największym wydarzeniem owego czasu był szkolny turniej piłki siatkowej, który odbył się 06.12.2021 z okazji Mikołajek. Wzięło w nim 12 klas, a każda z nich przekazała 10 kg karmy jako wpisowe. Jednocześnie trwała zbiórka pieniędzy we wszystkich klasach, a za zebrane pieniądze zakupiono wysokiej jakości karmę oraz przedmioty konieczne do opieki nad psami, takie jak smycze czy legowiska. W tym samym czasie przyjmowane były również datki od pojedynczych darczyńców.

Podsumowując, od 2 listopada do 15.12.2021 zebrano 362,18 kilograma karmy dla psów i kotów  oraz 4 piłki, 3 miski, 6 smyczy, 3 legowiska i kilkanaście kostek prasowanej słomy. Udział w zbiórce karmy wzięli udział pojedynczy darczyńcy oraz klasy:

-1 w
-1 ae
-1 TM
-2 ae
-2 TI
-2 TM
-3 TIa
-3 ae
-3 TEb
-3 TEa
-3 TMb
-3 TIb
-4 TE

Opracował Igor Kubisiak

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *