Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą „ Ja Titan ”

Po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie  symulacji komputerowej „Ja Titan”, której organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W tym roku organizator miał rekordową ilość uczestników konkursu – 1404 zespoły, z czego 11 zespołów zgłosiła p.Joanna Zielińska. Podczas gry uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Gra składała się z czterech etapów. Analogicznie zespoły przechodziły dalej, jeśli udało im się wygrać między sobą. Każdy kolejny etap był trudniejszy, gdyż dołączali do rywalizacji uczniowie z całej Polski. Uczniowie rozpoczęli grę 11 stycznia 2016, zaś 28 marca dwanaście najlepszych drużyn zakończyło rywalizację na GPW w Warszawie. Nasza najlepsza drużyna, tj. firma „Stratton Oakmont” reprezentowana przez Szymona  Ekmana i Michała Wawrzaka z kl.2 te  zajęła XIII miejsce w Polsce, zaś I miejsce w województwie pomorskim.

 

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą „ Ja Titan ”
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą „ Ja Titan ”

Słowa pani koordynator programu „Zarządzanie Firmą”, Danuty Romanowskiej świadczą o wysokim poziomie konkursu, cytuję : „Zauważam też, że poziom rozgrywek jest już dość wysoki i bardzo trudno przebić się do finałowej dwunastki.”

Ponadto chciałabym wyróżnić następujące drużyny, które walczyły dzielnie do samego końca, a mianowicie:

  1. Firma „ HaloMech ” Łukasza Czaja i Michała Malek z kl.2 tm,
  2. Firma „ Gojtowski&Grabowski ”Adriana Gojtowskiego i Karola Grabowskiego z kl.2 tm,
  3. Firma „ Inko ” Krystiana Leszczyńskiego i Mateusza Cieklińskiego z kl. 2 te,
  4. Firma „ Stiflonda ” Rafała Dawida i Wojciecha Pernala z kl.2 tm.

Uczestnicy projektu zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej  „JA Titan” wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

Opracowała: mgr Joanna Zielińska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *