Akcja charytatywna – „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”

Dnia 8 marca 2022 Samorząd Uczniowski ZSMI zorganizował akcję charytatywną ,,SOLIDARNI Z UKRAINĄ”, która polegała na sprzedaży ciast oraz ciepłych gofrów. Miała ona miejsce na głównym korytarzu naszej szkoły, w godzinach od 8:00 do 14:30. 

Za stanowisko odpowiedzialni byli: Patryk Erni z kl.2TM, Igor Kubisiak z kl.2TM, Szymon Gruba z kl.2TEP oraz Maciek Wenta z kl.2TEP. Uczestnicy Samorządu Uczniowskiego zbierali pieniądze, aby wspomóc finansowo rodziny uciekające przed wojną z Ukrainy. Uczniowie wraz z rodzicami wspomogli akcję, przynosząc własne wypieki oraz sprzęt do pieczenia gofrów. Byli to między innymi Pani Anna Grudnowska, Marcin Grudnowski z kl.4TIs, Katarzyna Klatt z kl.1TM, Sebastian Półczyński z kl.4TE, Alicja Solska z kl.4TM. Oryginalną dekoracjami w postaci w kolarzy flagi ukraińskiej przygotował uczeń kl.1TM, Filip Lissiak. Osoby chętne do niesienia pomocy dla Ukraińców mogły ofiarować kwotę, jaką tylko chciały. W zamian za to otrzymywały słodkości dostępne na stanowisku.  

Uzbieraliśmy kwotę 1123,25 złotych. Dziękujemy wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły. Jesteśmy dumni z całej naszej społeczności i wdzięczni za okazane serce. 

Opracowała: Wiktoria Głos 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *