Siatkówka to ich pasja!

Dnia 5 czerwca 2019 roku nasi uczniowie Filip Kunysz i Dawid Głodowski z kl.3TM wzięli udział w turnieju finałowym XIX Licealiady Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Chłopców w Gdyni, zajmując wysokie III miejsce. Drogę do tego sukcesu zaczęli od zwycięstwa turnieju powiatowego, a następnie  półfinału wojewódzkiego rozgrywanego 31.05.2019 w Pucku. Do półfinału zakwalifikowały się cztery drużyny. Nasza reprezentacja najtrudniejszy mecz rozegrała z gospodarzami, którzy dzielnie walczyli. Niestety ich błędy nie dały im zwycięstwa. Wygrana zespołu z ZSM-I zagwarantowała im dalsze rozgrywki, które odbyły się w Gdyni. Do walki o mistrza województwa pomorskiego stawiło się sześć najlepszych drużyn.

W Gdyni  chłopcy rozegrali 2 mecze w grupie. Pierwszy z nich rozegrali z drużyną z Bytowa, której ulegli 1:2, a kolejny wygrali 2:1 z drużyną z Malborka. W półfinale zmierzyliśmy się zawodnikami z Gdyni, którzy okazali się zwycięzcami turnieju. O miejsce na podium ponownie nasza drużyna spotkała się z drużyną, której ulegliśmy na samym początku turnieju. Jednak nasza drużyna mimo ogromnego zmęczenia nie dała się pokonać, bo chęć zdobycia kolejnego medalu była silniejsza.  

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi firmie A-Lakiernia Sp.z o.o. z Lęborka, która ufundowała Dawidowi i Filipowi stroje, aby mogli godnie reprezentować naszą szkołę, a także profesjonalne piłki do gry w siatkówkę plażową.                                                   

Wychowawca Joanna Zielińska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *