Przyszli inżynierowie – udział uczniów ZSMI w wykładzie oraz ćwiczeniach laboratorium Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej.

W dniu 12.04.2022r. mechatronicy z klas 1TM, 3TMb oraz 4TM spędzili czas na wyjeździe na Politechnikę Koszalińską. Plan wycieczki przewidywał wzięcie udziału w wykładzie na temat polaryzacji światła oraz realizację ćwiczeń w laboratoriach Wydziału Mechanicznego, wykorzystywanych do zajęć ze studentami na kierunku mechatronicznym. Wykład poprowadził pomysłodawca oraz współorganizator wyjazdu – dr inż. Krzysztof Dorywalski.

Zajęcia laboratoryjne zostały zorganizowane w taki sposób, aby uczniowie byli podzieleni na grupy. Młodzież miała okazję zapoznać się z:
– Laboratorium sterowników programowalnych,
– Laboratorium techniki pomiarowej,
– Centrum druku 3D.

W czasie zajęć laboratoryjnych uczniowie naszej szkoły byli podzieleni na małe grupy i wykonywali zadania przydzielone przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Jak widać na zdjęciach, zajęcia były dobrze zorganizowane, ciekawe a także powodowały duże zainteresowanie wśród młodzieży z ZSMI. Opiekunami wycieczki były następujące osoby:
– wicedyrektor ZSMI – Marlena Pepłowska,
– doradca zawodowy – Joanna Zielińska,
– nauczyciel przedmiotów zawodowych elektronicznych – dr inż. Krzysztof Dorywalski,
– nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych – Aleksander Czarnacki.

Mamy nadzieję na kolejne wyjazdy.

Opracował: Aleksander Czarnacki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *