Propagujemy program „Moje miasto bez elektrośmieci”

Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

Zachęcamy więc wszystkich do udziału w  programie: „Moje miasto bez elektrośmieci”. Hasłem tegorocznej akcji jest:  „Nieważne jak małe, do recyklingu się nadaje”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na temat recyklingu małych urządzeń elektronicznych, które często przechowujemy w domu, choć ich już nie używamy.

Namawiamy do robienia porządków w domowych szufladach, szafkach, czy strychach i piwnicach. Oddawajcie chomikowany zużyty sprzęt do recyklingu, bez względu czy jest to stara lodówka, czy też niedziałająca elektryczna szczoteczka do zębów.

Podsumowując główne korzyści to:

  • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę,
  • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci,
  • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.

Akcję zbiórki elektrośmieci prowadzimy do 15 maja 2023 roku.

Wszelkich  informacji o zbiórce udzielają:

– p. Krystyna Płotka sala nr 2,

– p. Jolanta Małszycka sala nr 121.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *