Prezentujemy klasę I TO

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka.”

~Albert Einstein~
Prezentujemy klasę I TO
Prezentujemy klasę I TO

Pierwszego dnia przyszłyśmy do tej szkoły wszystkie przestraszone. Nie wiedziałyśmy co nas czeka, jacy będą nasi nauczyciele i co najważniejsze jaka będzie nasza klasa. Czy się zgramy czy zawrzemy tu przyjaźnie czy tylko kumpelskie stosunki. Mało osób się znało. Ten pierwszy dzień dla nas wszystkich pierwszych klas był stresujący. Szybko jednak okazało się, że wszystkie mamy podobne zainteresowania i że szybko się zaklimatyzowałyśmy w nowej szkole. Nauczyciele okazali się mili (nie wszyscy, ale większość), starsze klasy są dosyć przyjaźnie nastawione na pierwsze klasy (z paroma wyjątkami) a szkoła jak wydawała nam się labiryntem nie do przejścia teraz jest tylko jednym wielkim korytarzem z paroma skrzydłami.

Pierwsze lekcje przebiegały nam szybko. Dopiero się przecież poznawałyśmy a tematów do rozmów było co nie miara. Nie abyśmy były jakieś szczególnie rozgadane. Byłyśmy przerażone ilością przedmiotów, bo przecież w gimnazjum było ich o wiele mniej.

Ogółem w klasie było nas 28 dziewczyn i ani jednego chłopaka, ubolewamy nad tym i to bardzo. Teraz jest nas 24. Coraz mniejsza klasa, ale nie narzekamy na brak uśmiechu.

Prezentujemy klasę I TO
Prezentujemy klasę I TO

Dnia 25 września 2009 roku odbyła się integracja klas pierwszych. Byliśmy wraz z naszymi wychowawcami w Paraszynie. Poszliśmy na spacer po lesie, a dokładniej celem naszym była „wieża widokowa”. Po drodze złapał nas deszcz. Mocno nie padało ale byliśmy trochę przemoczeni. Następną atrakcją było ognisko z kiełbaskami. Niestety fakt, że na dworze było mokro nie pozwalał nam zrobić ogniska na świeżym powietrzu. Musieliśmy siedzieć w domku, w którym był mały kominek i tam właśnie „ogniskowaliśmy”. Później gdy się przejaśniło troszkę niektórzy z nas poszli grać w piłkę siatkową. Oto parę zdjęć z naszej pierwszej wycieczki:

Prezentujemy klasę I TO
Prezentujemy klasę I TO

Dziewczyny z naszej klasy są bardzo rozrywkowe i aż palą się do pomocy przy apelach. Niektóre z nas zatańczyły 2 października 2009 roku na apelu z okazji dnia chłopaka popularny w 1993 roku taniec który zwie się „Makarena”. Było bardzo wesoło a próby do apelu nie miały końca. Na pewno każdej z nas gdy o tym pomyśli pojawia się uśmiech na buzi. Ten dzień także był upamiętniony zdjęciami:

Prezentujemy klasę I TO
Prezentujemy klasę I TO

Tak, tak było bardzo wesoło. Niedługo czeka nas apel na Święto Edukacji Narodowej, na którym będziemy tańczyć i śpiewać. Próby ciągle trwają.

Każda z nas ma swoje zdanie o nowej klasie, szkole i nowych znajomych. Każda z nas chciałaby na pewno przyczynić się do powstania tej gazetki nie tylko tym że jest na zdjęciach wyżej zamieszczonych. Oto parę zdań od dziewczyn z klasy I TO:

„Nasza klasa jest przyjazna i solidarna. Z dziewczynami umiemy się dogadać i współpracować. Zawsze możemy na siebie liczyć w sytuacjach związanych z nauką. Mam nadzieję, że taka atmosfera wytrwa aż do ukończenia szkoły.”

~Natalia Przybył~

„Mamy zgraną klasę, zawsze dajemy rade bez względu na wszystko. Nikt nie pokona klasy I TO.”

~Daria Konkol~

„Nasza klasa jest naprawdę wspaniała, dobrze się czuję w towarzystwie dziewczyn. Jesteśmy zgraną klasą i wiemy że możemy na sobie polegać.”

~Katarzyna Niedbała~

A na koniec cały skład klasy I TO:

1. Dominika Bonk
2. Sylwia Bowgierd
3. Paulina Bradtke
4. Aleksandra Górska
5. Magda Gryciuk
6. Patrycja Jabłońska
7. Magda Józkowska
8. Daria Konkol
9. Dagmara Krefta
10. Paulina Krzebiatkowska
11. Dorota Labuda
12. Weronika Labuda
13. Malwina Makles
14. Małgorzata Milewczyk
15. Katarzyna Niedbała
16. Karolina Niedzielin
17. Katarzyna Pieniak
18. Wioleta Pietkiewicz
19. Aneta Pipka
20. Natalia Przybył
21. Stella Reszka
22. Klaudia Wańdoch
23. Marta Wenig
24. Bernadetta Jankowvska

Dodały: Dziewczyny z klasy I TO

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *