Powiatowe Targi Edukacyjne

serdecznie zapraszam do udziału w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbędą się 15.04.2013 r. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku w godzinach 10:00 – 15:00. Podczas trwania targów gimnazjaliści będą mogli zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną publicznych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lęborskiego. Prezentacja oferty ułatwi podjęcie jednej z najważniejszych decyzji w życiu – wyborze przyszłej drogi rozwoju zawodowego.
Powiatowe Targi EdukacyjneOtwarciu Powiatowych Targów Edukacyjnych towarzyszyć będzie (o godz. 10:00) uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Dyrektorami PCE-ZSP i ZSO2 a przedstawicielami wojska, policji i straży pożarnej. Jest to kolejny etap działań, pozwalający na utworzenie w Powiecie Lęborskim od nowego roku szkolnego dwóch klas o profilu mundurowym.

Dodatkowo, w korytarzu szkoły, eksponowana będzie wystawa fotograficzna „PHOTO DAY” oraz związana z okresem transformacji w Polsce wystawa „Co nam dała Solidarność? Solidarność oczami młodych”, udostępniona przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej (informacje o wystawie http://zsmi.pl/solidarnosc-oczami-mlodych/ ).

Po zapoznaniu się z ofertą edukacyjną zaprosimy gimnazjalistów do zwiedzania miasta Lęborka. W tym dniu gwarantujemy m.in. darmowy wstęp do Muzeum w Lęborku, gdzie będzie można skorzystać z audioprzewodników i poznać dzieje miasta. Aby ułatwić organizację tej części wydarzenia, uprzejmie proszę o wcześniejsze skontaktowanie się z Muzeum i Miejską Biblioteką Publiczną w celu umówienia się na konkretną godzinę odwiedzin (wypożyczenie audio przewodników). Wcześniejsze ustalenie godziny zapobiegnie nadmiernemu obciążeniu tych instytucji (Muzeum w Lęborku tel. 59 86 22 414 Pani Marzena Kańczuga, Miejska Biblioteka Publiczna tel. 59 862 23 07 wew. 28 wypożyczalnia dla dorosłych).

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza również w dniu 15.04.2012 roku gimnazjalistów (grupa do 200 osób) o godz. 13.30 na pokaz 3D zwiastunów i zapowiedzi filmów. Gimnazja powinny potwierdzić chęć uczestnictwa w pokazie kontaktując się z ZSMI, ponieważ trzeba podać Panu dyrektorowi LCK „Fregata” Pawłowi Piwka ilość osób uczestniczących w pokazie.

 Organizatorami targów jest Powiat Lęborski oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy„.

Powiatowe Targi Edukacyjne

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *