Pomoc dla schroniska

Zima jest czasem wyjątkowo trudnym dla podopiecznych schroniska. Niezbędna jest pomoc z zewnątrz w postaci karmy, kocy, poduszek, kołder itp.                    Od jakiegoś czasu uczniowie naszej szkoły zaangażowani są w pomoc dla schroniska OTOZ „Animals” w Dąbrówce k.Wejherowa. Akcja wsparcia dla czworonogów ruszyła po raz trzeci. Zarówno w tym roku jak i w poprzednichl latach  skupiliśmy się na zbiórce karmy, a także funduszy na zakup karmy.

W tym roku szkolnym zorganizowano dwie akcje charytatywne dla zwierzaków: sprzedaż ciasta – Samorząd Szkolny – zebrano 198,10 zł oraz sprzedaż gofrów – klasa III TM – zebrano291,40 zł. Ponadto klasy: 1ti, 1te, 2 ti, 2 te, 2 tm,3 g właciły pieniądze za które zakupiono 110kg specjalistycznej karmy firmy Brit.  Ponadto uczniowie 3 AO i 3 W zakupili we własnym zakresie karmę dla zwierząt.

Dowóz karmy do schroniska zorganizował wychowawca klasy IV TM, p.M.Gębarowska wraz ze swoimi wychowankami -Mateuszem Malek i Przemysławem Ropela. Koordynatorem akcji była Pani Joanna Zielińska.

Opracowała M.Gębarowska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *