Półfinał drużynowych mistrzostw szkół ponadpodstawowych w szachach

W środę 12 października odbył się w naszej szkole półfinał  drużynowych mistrzostw szkół ponadpodstawowych w szachach, który odbywał się w ramach XXIII Licealiady województwa pomorskiego.

Udział w zawodach wzięły cztery czteroosobowe drużyny składające się z trzech chłopców i jednej dziewczyny. Zawody rozgrywane były na czterech szachownicach, drużyny grały systemem każdy z każdym, czas gry wynosił 15 minut na każdego zawodnika.

Organizatorem i sędzią zawodów był Piotr Paszkowiak, zaś nagrody w postaci pucharu i dyplomów ufundowało Starostwo Powiatowe w Lęborku. Pomoc zapewnił lęborski klub szachowy „Magnat”, wypożyczając sprzęt szachowy.

Sponsorami nagród (plecaków, gadżetów z logo firm oraz słodyczy) dla zawodników z wszystkich biorących udział drużyn były dwie lokalne firmy: MAKO TSL – największa firma spedycyjna w Polsce w sektorze transportu drogowego lekkiego oraz MIMAL – producent profesjonalnych narzędzi brukarskich i sprzętu budowlanego.

Po pełnej emocji partiach zwyciężył zespół z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, reprezentujący powiat wejherowski (Jakub Rohda, Marcin Badtke, Wojciech Joskowski, Wiktoria Sabisz), na drugim miejscu uplasowała się  czwórka szachistów z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, reprezentująca powiat lęborski(Józef Bonemberg,  Mateusz Machola, Maksymilian Bianga, Wiktoria Naczk), kolejne miejsce zajął zespół z 1 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach (Filip Reclaw, Jakub Bak, Wiktor Laska, Malwina Migawa), reprezentujący powiat kartuski, zaś czwarte miejsce padło łupem Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku (Leon Kaczmarek, Maciej Baranowski, Łucjan Korthals, Kamila Serocka), które reprezentowało powiat pucki. Do finału wojewódzkiego awansowała drużyna z Wejherowa.

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są w tabeli turniejowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *