PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

W dniu 19 kwietnia 2024 br. uczniowie Bartłomiej Małszycki – z klasy III. technik mechatronik oraz Hubert Klein z V. klasy technik mechatronik – wzięli udział w XIII. Turnieju Wiedzy Technicznej, który odbył się w Nowym Dworze Gdańskim w   Zespole Szkół.   

         W 3-etapowym konkursie, który rozpoczął się o godz. 9.30 uczestniczyło 20-tu uczniów (dziesięć 2 – osobowych zespołów) z sześciu szkół z terenu woj. pomorskiego. 

– pierwszy etap polegał na sporządzeniu rysunku wykonawczego koła zębatego z opisu. Wszyscy uczestnicy wykonywali go zespołowo;   

–  drugi etap indywidualny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50-ciu pytań;  

– trzeci etap, również indywidualny, polegał na rozwiązaniu 10-u zadań o różnym stopniu trudności z podstaw konstrukcji maszyn. 

        Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów, o godzinie 17.00 ogłoszone zostały wyniki i nasi uczniowie Bartłomiej Małszycki wraz z Hubertem zdobyli 41 punktów z zadania praktycznego i w kwalifikacji końcowej zajęli II-gie miejsce na 10 startujących w konkursie zespołów z województwa pomorskiego.   

        Ponadto uczeń Bartłomiej Małszycki uzyskał 35 punktów z testu pierwszego oraz 27 punktów z testu drugiego i w klasyfikacji indywidualnej zajął pierwsze miejsce w województwie.    

        Dyplom i nagrody rzeczowe uczestnikom konkursu wręczali: dyrektor w/w szkoły pani Ewa Pichola oraz organizator konkursu pan Romuald Rutkowski.  

        Honorowy patronat nad Turniejem objęli: dr inż. Tadeusz Bocheński oraz dr inż. Dawid Zieliński z Politechniki Gdańskiej Wydziału Mechanicznego. 

Opiekun Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *