Pierwsze miejsce w Polsce oraz odsłonięcie tablicy primus inter pares

W dniu 31 stycznia 2020r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy „Primus Inter Pares” oraz wręczenie nagród dla absolwenta Tomasza Helt.

Uroczystość  otworzył   pan dyrektor Grzegorza Popin, przywitał   zaproszonych gości, w tym m.in panią Alicję Zajączkowską – Starostę Lęborską, pana Lecha Wojteckiego-  prezesa słupskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich no i oczywiście Tomka Helta wraz z rodzicami oraz siostrą, a także grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły. Następnie   uczestnicy tej uroczystości obejrzeli  prezentację osiągnięć Tomasza Helta. Dowiedzieli się m.in., że Tomek ukończył naszą szkołę ze średnią ocen 5,38, z wzorowym zachowaniem i stuprocentową frekwencją w ciągu całych 4. lat nauki. Był też dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów, jak i otrzymał stypendium Marszałka Województwa, a także dwukrotnie  Nagrodę Burmistrza Miasta Lęborka i  trzykrotnie Stypendium Starosty Lęborskiego.      

Nasz ubiegłoroczny absolwent Technikum Mechanicznego Tomasz Sebastian Helt  (obecnie  student Wojskowej Akademii Technicznej) odebrał następnie z rąk p. Lecha Wojteckiego –   dyplom oraz puchar  za zajęcie PIERWSZEGO miejsca w Polsce w 13. edycji konkursu „Technik Mechanik Absolwent 2019”, organizowanego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Z kolei pan dyrektor Grzegorz Popin wręczył Tomkowi – jako pierwszemu absolwentowi w historii naszej szkoły – medal „PRIMUS INTER PARES”  za wybitne osiągnięcia w nauce.  

Tomek odsłonił następnie tablicę, na której widnieje jego imię i nazwisko. W ten sposób uroczystość ta rozpoczyna w naszej szkole tradycję uwieczniania nazwisk wybitnych uczniów, którzy podobnie jak on, zasłużą w przyszłości na ten zaszczyt, i to zarówno swoimi wyjątkowymi osiągnięciami  w nauce, jak i w sporcie czy też w innych dziedzinach.

Uczestnicząca w tej uroczystości p. Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, wyraziła swoje uznanie dla w/w ucznia, m.in. takimi słowami  „dzisiejsze wydarzenie to duża satysfakcja dla rodziców, którzy cieszą się razem z panem, jak i dla pani profesor, pana dyrektora i nas wszystkich”, a następnie wręczyła Tomkowi  upominek.

Na zakończenie uroczystości Tomek podziękował wszystkim za uznanie i docenienie jego ciężkiej pracy w ciągu czterech lat nauki, opowiedział o studiach o  morderczej walce przez 6 tygodni  zwanej  unitarką, obecnie jest w czasie sesji,  czeka na wyniki egzaminów. Zakończył słowami skierowanymi do uczniów „chciałbym powiedzieć wszystkim uczniom, żeby postawili sobie jakiś cel i następnie zaangażowaniem, jak i ciężką pracą dążyli do niego. Wtedy zawsze coś osiągną”.

Następnie uczestnicy uroczystości, jak i uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film przedstawiający osiągnięcia Tomka            w sporcie jaki on uprawia nazywanym „street workout”.

Życzmy mu wszyscy sukcesów naukowych, sportowych no i oczywiście awansu na kolejne stopnie wojskowe aż do pierwszego stopnia oficerskiego, tj. podporucznika.

Wychowawca Tomka Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *