Nasi uczniowie wolontariuszami!

Uczniowie z II klasy  technikum mechanicznego sprawdzili się jako wspaniali wolontariusze. Pani prezes Fundacji  na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz pochodzącej z Rodzin Patologicznych i Ubogich , prowadząca  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczy  – Anna Kotarska poprosiła naszych uczniów o pomoc podczas wyjazdu jej podopiecznych na zajęcia w plenerze – hipoterapię. Uczniowie Patryk Kostuch, Michał Kijewski, Tomek Hyska oraz Kamil Labuda pomagali przenosić do autobusu dzieci, które same się nie poruszają ,  prowadzili konie na których jechały dzieci , podtrzymywali dzieci podczas jazdy, oraz zwyczajnie dotrzymywali im towarzystwa.

Nawiązała się bardzo pozytywna relacja pomiędzy naszymi uczniami a uczestnikami wyjazdu. Dla naszych uczniów najważniejszym przeżyciem jest fakt, że mogli zrobić coś bardzo dobrego dla osób potrzebujących pomocy.

Wzajemne kontakty naszej szkoły z fundacją miały początek w zeszłym roku, to właśnie tej fundacji przekazaliśmy kilka worków zbieranych w naszej szkole nakrętek.

Będziemy dalej kontynuować tę wspaniałą współpracę.

Opiekun:  Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *