Nasi uczniowie na Turnieju Wiedzy Technicznej

    Uczniowie z klasy I TM Karol Grabowski  oraz Mateusz Sarnecki  wzięli udział w dniach 18 oraz 19 kwietnia 2015r. VII Turnieju Wiedzy Technicznej z rysunku technicznego – Nowy Dwór Gdański  – edycja 2015r. Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej w osobie dr inż. Tadeusza Bocheński.

W pierwszym dniu uczniowie razem wykonywali zadanie, które  polegało na sporządzeniu rysunku wykonawczego przygotowanej części maszynowej typu rolka, uczniowie na podstawie otrzymanych informacji musieli  określić chropowatości powierzchni, rodzaju zastosowanego pasowania, dobrać pierścienie osadcze, określić tolerancje wymiarów.

W drugim dniu uczniowie indywidualnie rozwiązywali dwa testy jeden składający się z 50 pytań zamkniętych oraz  po przerwie drugi  –  20 pytań otwartych.

Tematyka testów obejmowała:

  • zagadnienia teoretyczne związane z rysunkiem technicznym /nazwy, skróty, definicje/
  • uproszczenia, schematy itd. stosowane w rysunku technicznym
  • symbole graficzne oraz oznaczenia stosowane w rysunku technicznym.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów z różnych  szkół branży mechanicznej. Nasi uczniowie, po dwóch dniach zmagań konkursowych znaleźli się na miejscach: Mateusz Sarnecki na 15, Karol Grabowski na 18,  a drużynowo na 9 miejscu spośród 17 zespołów.

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie po raz pierwszy, dlatego wynik jest dobry, ale uczniowie zadeklarowali  wziąć udział ponownie w następnym roku i poprawić swój wynik. Trzymamy ich za słowo!

Organizatorzy w sobotnie popołudnie uczestnikom konkursu zajęli czas wycieczką po pięknej ziemi żuławskiej oraz młodzież zwiedziła Muzeum Stutthof, w Sztutowie. Opiekun: Maria Kurowska

Opracowała: mgr Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *