Nakrętki oddane !

W czwartek 22 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół Katolickich, przekazali kilka worków plastikowych nakrętek zbieranych w ciągu drugiego semestru na terenie naszej szkoły, jak i ZSK.

Akcja  ta jest prowadzona od dwóch lat pod opieką opiekuna samorządu szkolnego pani Marleny Pepłowskiej. W tym roku szkolnym klasa IIg wraz z wychowawcą zajęła się zbieraniem  nakrętek  w naszej szkole.

Nakrętki oddane !

Organizatorem tej pięknej akcji na terenie Lęborka jest Pani Magdalena Sarzyńska-Górska, właścicielka salonu „ be Eko”. To właśnie przed jej sklepem, przy ulicy Handlowej 1/3, uczniowie przekazali te worki z nakrętkami. Pieniądze uzyskane z recyclingu nakrętek przeznaczone będą na leczenie Karoliny Anisimowicz, dziewczynki chorej na porażenie mózgowe, która czeka na operację. Koszt operacji to 200 tysięcy złotych.

Przekazanie odbyło się w obecności przedstawicieli prasy, m.in. Głosu Pomorza. Pani Sylwia Lis nagrała reportaż oraz wykonała zdjęcia, które dzięki jej uprzejmości zamieszczamy na stronie „wiadomości z naszej szkoły”, a reportaż z tej akcji będzie zamieszczony na łamach lokalnej prasy GP oraz na GP24.

Akcja jest kontynuowana, nadal zbieramy nakrętki!

 Wychowawca   Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *