Młodzieżowe Igrzyska w Piłce Ręcznej

30 listopada 2009 r. w Sali Zespołu Szkół Gospodarki Żywności i Agrobiznesu rozegrane zostały Młodzieżowe Igrzyska w Piłce Ręcznej. W zawodach uczestniczyło sześć Szkół. 30 minutowe Mecze rozgrywane były w 2 grupach. Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych czyli nasz „Mechanik” trafił do grupy z gospodarzem zawodów ZSGŻiA oraz z Liceum Ogólnokształcącym nr 1.

Młodzieżowe Igrzyska w Piłce Ręcznej
Młodzieżowe Igrzyska w Piłce Ręcznej

W pierwszym spotkaniu ZSMI po zaciętej pierwszej połowie prowadził 10 do 5. Niestety na początku drugiej połowy stracił całą przewagę .Walka rozpoczęła się ponownie od wyniku 10 : 10 . W ostatniej minucie nasz zespół pokazał prawdziwy charakter obronił kolejne ataki przeciwnika , a sam przeprowadził dwa skuteczne kontrataki. Mecz zakończył się wynikiem 14 : 12. Załamana przegraną z mechanikiem drużyna gospodarzy nie podjęła walki w meczu o trzecie miejsce z PCE ZSP nr 2, zajęła czwarte miejsce.
W finale Mechanik spotkał się z Faworytem zawodów drużyną Liceum Ogólnokształcącego Nr 2. Mecz toczył się na bardzo wysokim poziomie. Było to wspaniałe widowisko. Zawodnicy obu drużyn pokazali kawał dobrej, czystej, emocjonującej piłki ręcznej. Walka toczyła się bramka za bramkę, jednak to drużyna Mechanika pokazała większą determinacje i opanowanie w końcówce meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 13:15 dla ZSMI.

Skład reprezentacji mechanika :

Soszler Mateusz
Pobłocki Robert
Lis Mateusz
Bonik Marcin
Mendrychowski Mateusz
Walczak Szymon
Przytuła Krystian
Wąsicki Marcin
Wantoch Mateusz
Rzepka ,Złoty
Zadański Mateusz

Dodał: mgr Marcin Stawrosiejko

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *