MŁODZI INWESTORZY Z ZSMI

Finał organizowanego przez Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej Ogólnopolskiego Konkursu Giełdowego Młody Inwestor 2024.

Po raz drugi uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej podstaw ekonomii, funkcjonowania rynku kapitałowego oraz umiejętności dotyczących inwestowania.

Dnia 05.04.2024 r. odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 11 osób, zaś z całego kraju 600 osób. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Tomkowicz Krzysztof 2 am
  2. Rogowski Łukasz 5TEa
  3. Krajnik Wiktor 3TM
  4. Dębowski Maciej 4 TEP
  5. Soldatke Damian 5TIb

16 kwietnia br. w organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej konkursie giełdowym 93 uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu wykonywało zadanie praktyczne, polegające na handlu na platformie transakcyjnej „xStation5”, stanowiącej symulację rynku giełdowego. Każdy uczestnik otrzymał rachunek inwestycyjny z określoną kwotą wirtualnych pieniędzy, które musiał zainwestować, by uzyskać możliwie najwyższą stopę zwrotu na wybranym rynku (akcje, ETF-y, kontrakty CFD na produkty).

Ten dzień okazał się szczęśliwym dla naszych uczniów, których zadaniem było zebranie jak najwyższego zysku z zakupu akcji i funduszy inwestycyjnych w ciągu 1,15h.

Spośród 20 zespołów (5 os. w zespole), które uczestniczyły w finale, wybrano 5 najlepszych, które osiągnęły najwyższy zysk.

Nasza szkoła zajęła II miejsce w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Giełdowego Młody Inwestor 2024, a Wiktor Krajnik otrzymał wyróżnienie jako jeden z piętnastu najlepszych graczy w Polsce. Opiekunem grupy była p. Joanna Zielińska.

Opracowała: Joanna Zielińska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *