MISTRZOSTWA ZSMI W „KOSZYKÓWCE 3X3”

Za nami kolejne sportowe rozgrywki szkolne. Tym razem chłopcy z „Mechanika” rywalizowali w grze zespołowej „Koszykówka 3×3”. Turniej ten odbył się 10 listopada (czwartek) na sali gimnastycznej i był przeprowadzony dla klas pierwszych i drugich.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. W związku z tak dużą ilością zespołów, mecze rozgrywane były systemem pucharowym po 10 minut każdy. Na koniec trzy najlepsze zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa 1 TME, namiejscu drugim uplasowała się klasa 1 am, amiejsce trzecie zajęła klasa 1 TI.

Zawodnicy pierwszych trzech miejsc zostali nagrodzeni medalami. Podziękowania należą się Damianowi Bońkowskiemu z klasy III TI za profesjonalne sędziowanie meczy.

Turniej był dobrym treningiem przed mistrzostwami powiatu w Koszykówce 3×3, który odbędzie się 18 listopada (piątek) 2022r. Trzymamy kciuki!!!

Skład najlepszych 3 drużyn:

I miejsce – klasa 1 TME ( Opara Oskar, Górski Adam, Bajek Oliwier, Maślak Konrad)

II miejsce –   klasa 1 am   ( Szczutkowski Gracjan,Terman Artur, Lignar Oliwier, Hertha Konrad)

III miejsce –    klasa 1 TI     ( Grzonka Jakub, Labuda Paweł, Manthej Paweł, Młyński Maksymilian)

Organizatorzy: Agnieszka Labuda i Marcin Stawrosiejko