Mistrzostwa ZSMI w biegach przełajowych

W środę 2.10.2013r.  odbyły się Mistrzostwa ZSM-I w biegach przełajowych. Zawody przeprowadzone zostały w Parku Chrobrego. Organizatorami zawodów byli: mgr Małgorzata Gębarowska oraz mgr Piotr Kaliciński.

Do biegu zgłosiło się 30 zawodników (26 chłopców i 4 dziewczęta). Trasa biegu nie było zbyt długa, zbliżona długością do trasy przewidzianej na poniedziałkowe zawody powiatowe.

Walka na ostatnich metrach była bardzo zacięta. Bezkonkurencyjny okazał się jednak „weteran” naszych szkolnych zawodów, uczeń klasy IV TI Krystian Grzenkowicz, który z czasem 2:36 zameldował się na mecie jako pierwszy. Za nim na mecie pojawił się uczeń klasy Iw Piotr Stawicki  trzeci był Lucjan Wijatkowski z klasy II ti.

biegi_przelajowe__2013_5

Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Strupińska z klasy I w. Drugie miejsce zajęła Patrycja Chmielińska z klasy II w , trzecie Justyna Białek – I w.

Pierwsza dziesiątka zawodników będzie reprezentować szkołę w poniedziałkowych Powiatowych Biegach Sztafetowych.