Mikołajki dla przedszkolaków

Mikołajkowe spotkania organizowane są w Mechaniku od 10 lat, zatem w tym roku obchodziliśmy Jubileusz 10-lecia, goszcząc na naszej auli ok. 200 dzieci z 7 przedszkoli. Czynny udział w koncercie wzięły dwa przedszkola – Nr6 i Nr10. Mali goście zaśpiewali  mikołajkowe piosenki.

Mikołajki dla przedszkolaków
Mikołajki dla przedszkolaków

W tym roku nie zabrakło świetnej Mikołajowej Orkiestry Dętej , która grała przeboje świąteczne jakimi były między innymi „Last Christmas” czy „Jingle Beels”. Nie zabrakło również skocznych przebojów takich jak „Skrzydlate Ręce” czy „Skaldowie”. Orkiesta z Mechanika i Ogólniaka Nr2 wystąpiła w składzie:

Paulina Mach – klarnet

Patrycja Łazorczyk – saksofon tenorowy

Agnieszka Choszcz – saksofon altowy

Marta Koszałka – saksofon altowy

Szymon Szulcek – trąbka

Paweł Klein – baryton

Bartłomiej Baranowski – helikon

Jakub Baronowski – trąbka

Mateusz Kos – puzon.

Oczywiście Koncert nie odbyłby się bez naszych znakomitych śpiewaków Dawida Gaffke i Bartosza Piryckiego, którzy w towarzystwie Marty Szumańskiej i Wiktorii Kuryło z Ogólniaka Nr2 dali popis swoich znakomitych głosów sprawiając wiele radości dzieciom.  Kunszt artystyczny pokazał również nasz Rockowy Mikołaj – Radosław Fijałkowski, pokazując że Polskie kolędy można świetnie zagrać na gitarze elektrycznej.

Mikołajki dla przedszkolaków
Mikołajki dla przedszkolaków

Całości spektaklu towarzyszyła świetna zabawa dzieci, jak również ich śpiew przy utworze „Ding Dong” wykonywanym przez  Kingę, Natalię, Magdę i Paulinę z klasy Iw.

Nad koncertem czuwał świetnie bawiący się z dziećmi prowadzący – Mateusz Kendyś. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla dzieciaków.

Cały koncert przygotowały: p. I. Labuda, p. H.Agatowska i p. I.Kosmala.

Opracował: Mateusz Kendyś, zdjęcia – Mateusz Okrój

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *