Mechanik lokalną akademią CISCO

Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku uzyskał status Lokalnej Akademii  CISCO. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniach i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO.

Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych lokalną akademią CISCO

Dzięki uczestnictwie w szkoleniu uzyskuje się dostęp do profesjonalnych materiałów CISCO Networking Academy, między innymi oprogramowania do symulowania sieci komputerowych.

IT Essentials PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych (poziom szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej). Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

W roku szkolnym 2011/12 na kursach IT Essentials w akademiach lokalnych funkcjonujących przy szkołach średnich w Polsce kształciło się prawie 7 tysięcy uczniów.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs  w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, narzędzia multimedialne, zajęcia w pracowni komputerowej, materiały e-learningowe oraz symulatory.  Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z Internetem oraz współdzielić zasoby w sieci. Zdobywają umiejętności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień IT takich, jak: komputery osobiste, urządzenia peryferyjne, systemy operacyjne. Uczniowie biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i laboratoriach, które pozwalają im poznać elementy budowy komputerów i oprogramowania oraz zdobyć praktyczne umiejętności związane z obsługą komputera i rozwiązywaniem  typowych problemów. Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu

Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+.

Kurs ITE PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga (rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych już kompetencji. Kurs obejmuje łącznie 70 godzin, na które składają się wykłady, zajęcia z instruktorem, ćwiczenia w pracowni komputerowej, e-learning oraz testy i quizy.

ZAKRES MATERIAŁU REALIZOWANY PODCZAS KURSU

1                Wprowadzenie do komputerów osobistych.
2                Bezpieczne procedury laboratoryjne
3                Montaż komputera – krok po kroku
4                Podstawy konserwacji i rozwiązywanie problemów
5                Podstawy systemów operacyjnych
6                Podstawy laptopów i urządzeń mobilnych
7                Podstawy drukarek i skanerów
8                Podstawy sieci
9                Podstawowe zabezpieczenia
10            Umiejętności komunikacyjne
11     Komputery osobiste dla zaawansowanych

Opracowała: mgr inż. Marlena Pepłowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *