Mała Pszczoła Wiele Zdoła

„Mała Pszczoła Wiele Zdoła” – to tytuł kolejnego projektu naszego Mechanika. Uczniowie klas I, II i III tym razem poruszają problem masowego ginięcia pszczół jakie ma miejsce na świecie.

„Mała Pszczoła Wiele Zdoła” – to tytuł kolejnego projektu  Mechanika.
„Mała Pszczoła Wiele Zdoła” – to tytuł kolejnego projektu Mechanika.

Do akcji „Eko Odkrywcy” zgłosiło się aż 70 przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych wraz z projektami. Jury konkursu wybrało tylko 20 projektów do dalszej rywalizacji, w skład której wchodzi właśnie nasz Mechanik. Druga częśc konkursu należy do internautów którzy z 20 Projektów muszą wybrać 10 najlepszych, które dostaną dofinansowanie na realizację swoich projektów.

„Mała Pszczoła Wiele Zdoła” – to tytuł kolejnego projektu  Mechanika.
„Mała Pszczoła Wiele Zdoła” – to tytuł kolejnego projektu Mechanika.

Problem „Destrukcyjnego załamania kolonii” dotyczy całego świata. Bez pszczół nie będzie żywności z wszystkich kwiatów które one zapylają. Według naukowców od wymarcia ostatniej pszczoły populacja ludzka umrze w ciągu czterech lat. Dlatego właśnie nasza szkoła chce zająć się tym problem głosząc profilaktykę przeciwdziałania owadobójczym pestycydom i środkom chemicznych rozpylanym na polach uprawnych.

Wspomóżcie naszą szkołę oddając na nas głos na stronie http://ekoodkrywcy.pl.

To nic nie kosztuje, zajmie dosłownie chwilkę a nam pomoże dostać się do ścisłej 10-tki i zrealizować projekt. Liczy się każdy głos! Głosować można raz dziennie do 15 Grudnia.

Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy ! 
Opiekunowie Projektu: P. Hanna Agatowska oraz P. Iwona Labuda

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *