Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 24 marca 2022 roku uczniowie z naszej szkoły, tj. Mariusz Nagórski z klasy II.TEP – spec. Elektronik oraz Szymon Maszota z klasy III.TMa – spec. Mechatronik brali udział w etapie regionalnym konkursu organizowanego przez Okręgową Inspekcję Pracy w Gdańsku. Konkurs ten pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku w ramach IX edycji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem tego programu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, a także kształtowanie wśród młodzieży świadomości zagrożeń w środowisku pracy.

W konkursie tym od kilku już lat uczestniczą również uczniowie z naszej szkoły. W tegorocznym etapie regionalnym do konkursu przystąpiło 48 uczniów z 25 szkół. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test składający się z 35 pytań. 

Za udział w w/w konkursie Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku, p. Paweł Grabowski serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom oraz wręczył im drobne upominki.

Niestety nasi uczniowie tym razem nie zakwalifikowali się do ścisłego finału, Mariusz uzyskał 26 punktów na 35 możliwych, a Szymon 25 , niemniej liczymy na zwycięstwo w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun: Maria Kurowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *