Inspirujące Przykłady

Mechatronicy z klas 3TM i 4 TMa to kolejna grupa młodzieży, która miała możliwość uczestniczyć w projekcie Fundacji Inspirujące Przykłady. Pierwsza część spotkania odbyła się w Centrum Rozwoju Talentów, gdzie podczas warsztatów uczniowie poznali możliwości edukacyjne w kraju i zagranicą, zbadali swoje predyspozycje zawodowe oraz kształtowali umiejętności planowania swojej kariery.

Drugi etap projektu obejmował wizyty w dwóch gdańskich przedsiębiorstwach. Klasa 4TMa odwiedziła firmę Ecologiq, która z pasją projektuje i buduje nowoczesne domy prefabrykowane oraz modułowe budynki użyteczności publicznej takie, jak placówki oświatowe, budynki biurowe i wielorodzinne. Firma działa nie tylko na rynku krajowym, ale też europejskim.

Natomiast klasa 3 TM odwiedziła Port Lotniczy, gdzie miała możliwość zapoznania się z działem eksploatacji lotniska, poznania funkcjonowania lotniskowych służb ratunkowych oraz centrum bezpieczeństwa. 

Dziękujemy Fundacji Inspirujące Przykłady za stworzenie pomostu pomiędzy szkołami a firmami oraz pokazanie młodym ludziom jak wygląda rynek pracy i możliwości po skończeniu szkoły średniej 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *