Wyjazdowe warsztaty kreatywności i innowacyjności

  Uczniowie klas czwartych naszej szkoły – technik mechanik, informatyk oraz elektryk, którzy brali udział w  roku szkolnym 2017/2018 w projekcie „ Otwarte umysły”, w dniu 17 września 2018r. wyjechali na wycieczkę do Katowic i Krakowa.

Program był zróżnicowany tematycznie, uczniowie oprócz zwiedzania obiektów kulturalnych uczestniczyli w wykładach na uczelniach wyższych  oraz  w licznych warsztatach.

Wielu z uczniów po raz pierwszy zwiedzało Rynek w Katowicach, zobaczyło słynny katowicki Spodek, Pomnik Powstańców Śląskich, a następnie Stare Miasto w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo – Hutniczą, Kazimierz – dzielnicę Krakowa, ważne miejsce w historii żydowskiej. Duże wrażenie na uczniach wywarło zwiedzanie  unikalnej w Europie Kopalni Soli w Wieliczce. Szczególnie Kaplica św. Kingi, która znajduje się 104 m pod ziemią.

Uczestnictwo w wykładach: w Politechnice Śląskiej na Wydziale Chemii oraz

w Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej było okazją do zdobycia wiedzy w formie popularno- naukowej. Być może w przyszłości obecni maturzyści  wybiorą właśnie te uczelnie!

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty edukacyjne, najciekawsze były  warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Nieco inny charakter miały warsztaty w  Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, były to zajęcia terenowe skierowane na obcowanie z naturą.

Muzeum Inżynierii Miejskiej wraz z wystawą „ Zabytkowe tramwaje” na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się również wystawa – Szuflada Szymborskiej  w  Muzeum Narodowym w Krakowie – Oddział Kamienica Szołayskich. W Muzeum Przyrodniczym Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk ISEZ PAN zobaczyli egzotyczne gady, płazy i inne zwierzęta.

Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale bardzo  zadowoleni z wycieczki uczniowie wrócili w nocy 21 a właściwie 22  września 2018r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, opiekunowie:
Maria Kurowska
Monika Ziemienowicz
Robert Joniec

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *