III Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

W czwartek 5 października w ramach Licealiady odbyły się w naszej szkole III powiatowe drużynowe mistrzostwa szachowe dla szkół ponadpodstawowych.

Udział w zawodach wzięły cztery czteroosobowe drużyny składające się z trzech chłopców i jednej dziewczyny. Zawody rozgrywane były na czterech szachownicach, drużyny grały systemem każdy z każdym.

Organizatorem i sędzią zawodów był Piotr Paszkowiak, zaś nagrody w postaci pucharu, medali i dyplomów ufundowało Starostwo Powiatowe w Lęborku. Słodki poczęstunek dla zawodników i opiekunów zapewniła za zgodą dyrektora szkoły Rada Rodziców przy ZSMI w Lęborku. Pomoc zapewnił lęborski klub szachowy „Magnat”, wypożyczając sprzęt szachowy. Zdjęcia w trakcie zawodów wykonała pani Monika de Castro.

Sponsorami nagród (książek o tematyce szachowej, gadżetów z logo firm oraz słodyczy) dla zawodników z wszystkich drużyn były dwie lokalne firmy: MAKO TSL – największa firma spedycyjna w Polsce w sektorze transportu drogowego lekkiego oraz MIMAL – producent profesjonalnych narzędzi brukarskich i sprzętu budowlanego.

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, kolejne miejsca zajęły drużyny: zwyciężyła, podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, czwórka szachistów z ZSGŻiA, na drugim miejscu (podobnie jak rok temu) uplasowała się ekipa z 1 LO, trzecie miejsce zajęła drużyna ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, na czwartym miejscu uplasowała się nasza szkoła w składzie – Robert Żaczek, Aleksander Wojciechowski, Krzysztof Nowakowski i Karina Kraska. W mistrzostwach nie uczestniczyły reprezentacje PCE ZSP i II LO.

Zwycięska drużyna ZSGŻiA będzie reprezentowała nasz powiat w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się na auli szkolnej ZSMI w najbliższy poniedziałek – 16 października o godz. 10.00. W zawodach będą brały również najlepsze drużyny z powiatów wejherowskiego, kartuskiego i puckiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *