II Powiatowe drużynowe mistrzostwa szkół ponadpodstawowych w szachach w roku szkolnym 2022/2023

W poniedziałek 10 października w ramach Licealiady odbyły się w naszej szkole II powiatowe drużynowe mistrzostwa szachowe dla szkół ponadpodstawowych.

Udział w zawodach wzięły cztery czteroosobowe drużyny składające się z trzech chłopców i jednej dziewczyny. Zawody rozgrywane były na czterech szachownicach, drużyny grały systemem każdy z każdym.

Organizatorem i sędzią zawodów był Piotr Paszkowiak, zaś nagrody w postaci pucharu i dyplomów ufundowało Starostwo Powiatowe w Lęborku. Pomoc zapewnił lęborski klub szachowy „Magnat”, wypożyczając sprzęt szachowy.

Sponsorami nagród (książek o tematyce szachowej, gadżetów z logo firm oraz słodyczy) dla zawodników z trzech pierwszych drużyn były dwie lokalne firmy: MAKO TSL – największa firma spedycyjna w Polsce w sektorze transportu drogowego lekkiego oraz MIMAL – producent profesjonalnych narzędzi brukarskich i sprzętu budowlanego.

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, kolejne miejsca zajęły drużyny: zwyciężyła, podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, czwórka szachistów z ZSGŻiA, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z 1 LO, trzecie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie – Damian Łosiak, Remigiusz Bianga, Aleksander Tessa i Karina Kraska, zaś czwarte miejsce zajęła drużyna z PCE ZSP.

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są w tabeli turniejowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *