Gra miejska „Znajdź mnie”

Dnia 30 maja w Lęborku Grupa Artystyczna ENOSIS zorganizowała grę miejską „Znajdź mnie” w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W grze wzięło udział 12 czteroosobowych  grup z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowała grupa o nazwie „Jagódki”. W jej skład wchodziły następujące osoby: Sebastian Hopa z III G, Karol Pawłowski III G, Michael Fehling I TI i gościnnie Marta Szafałowicz z LO 2 . Zdjęcia podczas gry miejskiej wykonywała Oliwia

Gra miejska „Znajdź mnie”
Gra miejska „Znajdź mnie”

Na samym początku każda grupa otrzymała mapę z planem gry. . Motywem przewodnim było zaginięcie chłopczyka o imieniu Piotruś. By do niego dotrzeć należało odnaleźć 5 punktów i wykonać zadania, które były oceniane od 1do 4 punktów. W każdym punkcie Jagódki dostawały koperty, które przy ostatnim, 5 punkcie były im potrzebne.

 W każdym punkcie czekała na naszą grupę śmiałków ciekawe zadanie. Nasza grupa śmiałków musiała wykonać demotywator tj. rysunek, który miał przekonać, iż ucieczka nie jest dobra.

Gra miejska „Znajdź mnie”
Gra miejska „Znajdź mnie”

Kolejnym zadaniem było napisanie listu do Piotrusia, z prośbą  powrotu do domu. Ostatni punkt był najciekawszy. Jeden z uczniów musiał telefonicznie przekonać chłopca do powrotu do domu. Tego zadania podjął się Sebastian Hopa.

Gra miejska „Znajdź mnie”
Gra miejska „Znajdź mnie”

Mimo wielu argumentów  nie udało się przekonać chłopca do powrotu. Jagódki po zaciętej rywalizacji zajęły zacne 3 miejsce.

                                                                                                                             Opracowała: mgr Joanna Zielińska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *