Edukacja globalna

W marcu 2015r nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego POSTAW NA ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ .  W dniach     22-23.04.2015 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez trenera Ośrodka Działań Ekologicznych” Źródła” pana Bartosza Rief .

Edukacja Globalna
Edukacja Globalna

Celem zajęć poza przekazaniem wiedzy nt. globalnych współzależności i zmotywowaniem uczniów do zmian we własnym życiu było utwierdzenie ich w przekonaniu , że zmiany takie są konieczne także na poziomie całych społeczeństw. W czasie zajęć uczniowie omawiali problemy globalne np. związane z mieszkańcami Globalnego Południa, poruszali tematy praw dziecka, liczyli „food miles” produktów obecnych w codziennych posiłkach. Kolejnym  ważnym problemem omawianym na warsztatach był problem wody na świecie i poszukiwanie możliwości racjonalnego gospodarowania tym surowcem.

W warsztatach wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły oraz gościnnie uczniowie ZSO nr2 .

 

Organizatorzy:

H. Agatowska

I.Labuda

One comment

  1. … w przekonaniu , że zmiany takie są konieczne także na… – powtarzające się słowo ,,także” oraz warto wiedzieć, że przecinek stawia się bez spacji poprzedzającej. Radzę, abyście do pisania takich rzeczy zaangażowali jakąś polonistkę, bo zbyt często mam z was ubaw.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *