Dzień otwarty szkoły

W piątek, 14 marca ZSP nr 1 odwiedziła ponad 400 osobowa grupa gimnazjalistów z Lęborka i okolic w ramach „ dnia otwartej szkoły”. Młodzież uczestniczyła w projekcji filmu prezentującego szkołę. Film przygotowany przez szkolnego informatyka – pana Sławomira Łukaszuk został odebrany z zainteresowaniem i nagrodzony gromkimi oklaskami. Przedstawił nie tylko inf. o profilach nauczania w nowym roku szkolnym.

Dzień otwarty szkoły
Dzień otwarty szkoły

Rozpoczął się wystąpieniem dyrektora szkoły, Ryszarda Rozwadowskiego, który zapraszał młodzież do skorzystania z oferty ZSP nr 1. Do podjęcia nauki zachęcali także obecni uczniowie szkoły. W dalszej części film zaprezentował bazę szkoły oraz życie codzienne uczniów a także możliwości uczestniczenia w różnych kołach zainteresowań np. sekcji fotograficznej w nowootwartym i dobrze wyposażonym studio. Kolejno odwiedzający mogli obejrzeć w auli szkoły krótkie przedstawienie przygotowane przez koło teatralne w konwencji humorystycznej, przenoszące szkołę w realia greckiego Olimpu.

Dzień otwarty szkoły
Dzień otwarty szkoły

Na auli, dla zwiedzających, umieszczono tablice informacyjne na temat działalności Samorządu Szkolnego, poszczególnych kół zainteresowań oraz kierunków kształcenia-Technik technologii odzieży, technik informatyk, technik teleinformatyk, technik mechanik oraz ofertę szkoły zawodowej: sprzedawca, mechanik-monter urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych. Młodzież gimnazjalna miała możliwość zwiedzić szkołę a na decyzję o wyborze kierunku i miejsca kształcenia pozostało jeszcze trochę czasu.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *