Dni Otwarte ZSMI 09.04.- 10.04.2024

W dniach 9-10 kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla ósmoklasistów. Dni otwarte były doskonałą okazją do poznania oferty edukacyjnej szkoły oraz zanurzenia się w fascynujący świat nauki w technikum i szkole branżowej.

Spotkanie z ósmoklasistami rozpoczęło się od prezentacji na sali audiowizualnej. Członkowie samorządu, z p.Beatą Pawelczyk, zaprezentowali zawody, w jakich można kształcić się w naszej szkole. Krótki film i ciekawe opowieści przybliżyły uczniom specyfikę każdego z kierunków, a także ich atuty i perspektywy zawodowe.

Następnie uczestnicy wydarzenia udali się na zwiedzanie szkoły. Głównym punktem programu było zapoznanie się z bogato wyposażonymi pracowniami, gdzie uczniowie technikum uczą się praktycznych umiejętności niezbędnych w wybranych zawodach.

Nauczyciele z poszczególnych pracowni z zaangażowaniem opowiadali o tajnikach swojego fachu, demonstrowali działanie maszyn i urządzeń, a także odpowiadali na pytania ósmoklasistów.

Nasz ostatni nabytek – strzelnica – szczególnie zainteresował uczniów. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów młodzież mogła spróbować swoich sił w strzelectwie.

Dni otwarte były niezwykłym wydarzeniem, które z pewnością pomogło wielu ósmoklasistom w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Mamy nadzieję, że wielu z nich zobaczymy w przyszłym roku szkolnym w murach naszej szkoły!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *