Diecezjalny etap konkursu biblijnego

21 kwietnia nasi uczniowie Jakub Czerwionka (II TE), Damian Gosz (I TI) i Rafał Górski (I TE), po przejściu eliminacji szkolnych, gdzie pokonali blisko 60 uczestników, wzięli udział w etapie diecezjalnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Kościerzynie. Ogółem w etapie szkolnym konkursu udział wzięło niemal 30 tyś. uczniów z całej Polski.

Diecezjalny etap konkursu biblijnego - Kościerzyna 2015
Diecezjalny etap konkursu biblijnego – Kościerzyna 2015

Do zmagań diecezjalnych mogło zakwalifikować się troje najlepszych przedstawicieli zgłoszonych placówek, osiągając próg połowy maksymalnej ilości punktów w teście. Etap diecezjalny zgromadził 3.150 uczestników. Obejmował on część pisemną i ustną. W tej pierwszej młodzież rozwiązywała test składający się z pytań wyboru i tzw. otwartych, gdzie należało odnieść się do problematyki z zakresu Księgi Jonasza, Dziejów Apostolskich i Ewangelii wg św. Łukasza. Do części ustnej zakwalifikowało się 7 uczniów z najlepszymi wynikami. Konkurs diecezjalny, w którym uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły odbył się podczas VII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, pod patronatem abpa Wojciecha Polaka – prymasa Polski, abpa St. Gądeckiego – przewodniczącego Episkopatu Polski oraz szerokiego grona ordynariuszy poszczególnych diecezji.

Diecezjalny etap konkursu biblijnego - Kościerzyna 2015
Diecezjalny etap konkursu biblijnego – Kościerzyna 2015

Najlepszy wynik spośród z naszych uczniów uzyskał Jakub Czerwionka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

Opracowanie: mgr Anetta Treder, zdjęcia: Paulina Muszyńska

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *