Darmowy przelew

4 lutego w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku zorganizowano akcję pod hasłem „Darmowy przelew z Mechana ratuje życie”. Wzięło w niej udział 15 uczniów oraz 4 nauczycieli. Sześć osób, które zdecydowały się na ten szlachetny gest uczyniła to po raz pierwszy!

Niestety nie wszyscy mogli oddać honorowo krew dla innych (o tym, czy można pobrać od kogoś krew, decyduje lekarz w Terenowym Oddziale stacji krwiodawstwa), ale w sumie możliwość uratowania życia miało 19 osób, którzy oddali ponad osiem i pół litra krwi. Gratulujemy odważnym i zachęcamy jeszcze niezdecydowanych!

Bardzo dziękujemy wszystkim paniom, zarówno pielęgniarkom jak i pani Doktor, z Terenowego Oddziału Stacji Krwiodawstwa w Lęborku za życzliwość, pomoc, profesjonalizm i zaangażowanie w pracy. Młodzi krwiodawcy otrzymali specjalnie na tą okazję przygotowane gadżety z RCKiK w Słupsku – m.in. czapki, notatniki, opaski oraz smycze z logo ogólnopolskiej akcji – Twoja krew – moje życie.

Kolejną wspólną akcję szkoły i Terenowego Oddziału w Lęborku pod hasłem „Wielkanocna wampiriada w Mechanie” zaplanowano na wtorek, 7 kwietnia.

Poza specjalnymi akcjami Terenowy Oddział jest otwarty jest w poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach 7.30 do 10.30.

Dlaczego warto zostać krwiodawcą?

Decyzja o oddaniu krwi, staniu się krwiodawcą, to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze wiadomości, że być może Twoja krew uratuje życie innego człowieka. To również sposób na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa własnego i spokoju o bezpieczeństwo zdrowia i życia osób Ci najbliższych.

Już po pierwszej donacji poznasz grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do legitymacji hdk – może przydać Ci się to w przyszłości – nawet wielokrotnie.

Po drugiej donacji krwi otrzymasz bezpłatnie Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi.

Jako krwiodawca masz zapewnioną bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia – ogólne badanie lekarskie i systematycznie aktualizowane wyniki badań laboratoryjnych.

Komu pomagasz?

Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.

Po oddaniu krwi przekonasz się, że naprawdę warto zostać krwiodawcą!

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia.

Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:

·ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,

·za każdym razem gdy oddajesz krew, masz wykonane badania laboratoryjne,

·w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie ze szkoły lub z pracy,

·możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Lęborka,

·otrzymujesz osiem czekolad jako ekwiwalent kaloryczny.

Piotr Paszkowiak

Napisali o nas:

http://www.lebork24.info/news,7339,Mechan_idzie_oddac_krew
http://www.lebork24.info/news,7417,Darmowy_przelew_z_Mechana_ratuje_zycie
https://lebork.naszemiasto.pl/ratujaca-zycie-i-zdrowie-akcja-uczniow-i-nauczycieli/ar/c5-7566873

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *