Chrońmy się od nowotwora

Powiatowy Konkurs „Zapobiegać przyszła pora, chrońmy się od nowotwora” został rozstrzygnięty 10.03.2010 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych. Przypomnijmy, iż 03.03.2010r. zakończył się I etap konkursu. Test wiedzy, który napisało 32 uczestników z powiatu lęborskiego wyłonił zwycięzców. Test składał się z pytań A, B, C – uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie. Pytania zostały stworzone również we współpracy z Hill and Knowlton – Mam haka na raka edycja 3, Bliźniacy.org.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

W kategorii szkoły gimnazjalne: III miejsce zajęła Natalia Pobłocka z Gimnazjum nr 1 w Lęborku – uzyskała 65 pkt, II miejsce zajęła Natalia Samujło z Zespołu Szkół w Leśnicach – uzyskała 66 pkt, I miejsce i zwycięstwo w kategorii gimnazjum zajął Krystian Stoltmann z Gimnazjum nr 2 w Lęborku uzyskując 67 pkt. Nagrodę DVD otrzymała najlepsza szkoła zdobywając w sumie 245 pkt – Gimnazjum nr 1 w Lęborku.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: III miejsce zajęła Aleksandra Proch z Liceum Katolickiego w Lęborku – uzyskała 64 pkt (w dogrywce 6 pkt), II miejsce zajęła Paulina Tarnowska z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku – uzyskała 64 pkt (w dogrywce 8 pkt), I miejsce i zwycięstwo w kategorii ponadgimnazjalnej zajęła Małgorzata Gołębiewska z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Lęborku uzyskując 66 pkt. Nagrodę DVD otrzymała najlepsza szkoła zdobywając w sumie 253 pkt – Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Lęborku.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

Nagrody wręczyli: Przedstawiciele Stowarzyszenia Bliźniacy.org , Kama Trojak, Patryk Wichert, Starostwo Powiatowe w Lęborku – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych p. Elżbieta Rabenda, dyrektor szkoły mgr Ryszard Rozwadowski, panie wicedyrektor mgr Marzena Wrzesień oraz mgr Iwona Pawelczyk.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

Projekt został również doceniony przez Ordynatora Oddziału Onkologii Klinicznej Centrum Medyczne Ostrobramska z Warszawy – Dr n. med. Tomasza Sarosiek.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

Tomasz Sarosiek:
Polska, pod względem wykrywalności nowotworów od lat plasuje się w ogonie cywilizowanego świata, konkurując o miejsce z Rumunią i Albanią. Większość chorych ma rozpoznawany nowotwór w wysokim, trzecim lub czwartym stadium zaawansowania, kiedy leczenie jest dużo mniej efektywne, wiąże się z większą częstością i nasileniem działań niepożądanych i często jest niewiarygodnie kosztowne.

Chrońmy się od nowotwora
Chrońmy się od nowotwora

Istnieje więc wiele sposobów i wiele dróg działania dla inicjatyw społecznych propagujących profilaktykę nowotworów. Dlatego gratuluję genialnego pomysłu twórcom „Profilaktyki” i życzę im powodzenia i wytrwałości w realizacji tego projektu.
Patryk Wichert – autor projektu:
Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że projekt ma uznanie wśród profesjonalistów! Pamiętajcie, że profilaktyka jest najważniejsza – najcenniejsza. Zdjęcia zostaną dodane 15.03 na naszej stronie internetowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *