Chłopaki z TI stanęli na podium

18 grudnia 2015 roku uczniowie z naszej szkoły Bartosz Reszke oraz Jacek Labudda uczestniczyli w „XV Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego”.

W Mistrzostwach wzięło udział dziewięć 2-osobowych drużyn Siedem drużyn reprezentowało szkoły ponadgimnazjalne z powiatu wejherowskiego, a 2 – szkoły z powiatów ościennych, czyli lęborskiego oraz puckiego.

Mistrzostwa zostały podzielone na cztery konkurencje:

• Konkurencja A – Test wiedzy informatycznej
  • Konkurencja B – Arkusz kalkulacyjny
  • Konkurencja C – Algorytmika
  • Konkurencja D – Quiz wiedzy o technologiach WEBowych

W trzech pierwszych konkurencjach uczniowie zmagali się z zadaniami indywidualnie. Ostania przeznaczona była dla zespołów.  Po zakończeniu wszystkich konkurencji zawodnicy zostali sklasyfikowanie indywidualnie oraz zespołowo.

Przedstawiciele ZSMI osiągnęli sukces. Indywidualnie miejsce trzecie zajął uczeń klasy IV TI Bartosz Reszke, natomiast Jacek Labudda z klasy III TI uplasował się tuż za nim, na pozycji czwartej. Drużynowo chłopaki również stanęli na podium, uplasowali się bowiem na trzeciej pozycji. Piękny puchar oraz dyplom przekazali Dyrektorowi Szkoły.

Ciężka i systematyczna praca uczniów oraz zaangażowanie wszystkich nauczycieli zawodowych przedmiotów informatycznych przerodziły się w nasz mały sukces. Mamy nadzieję, że za rok Jacek Labudda w towarzystwie kolegi z klasy informatycznej pokona wszystkich przeciwników i przywiezie do szkoły „złoty medal”. Taki mamy plan J

Opracowała: Marlena Pepłowska