Bookcrossing – akcja uwalniania książek w ZSMI

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty),  po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

I właśnie w październiku mogliśmy skorzystać z takiego stoiska zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Na holu głównym znajdował się kosz z książkami. Chętni uczniowie wybierali dla siebie ciekawe pozycje książkowe, inni oddawali swoje książki. Idea ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, stąd też oficjalna akcja została przeniesiona do biblioteki szkolnej, a co się z tym wiąże, będzie kontynuowana przez cały rok.

Zachęcamy społeczność szkolną naszej placówki, ale również pedagogów uczących, do skorzystania z bookrossingowej oferty. Biblioteka zaprasza! Książki są dostępne dla wszystkich. Zapraszamy również do obejrzenia i poczytania bookcrossingowej gazetki, która przybliża ideę uwalniania książek. Chętnych, którzy chcą przynieść przeczytane przez siebie dzieła, by podzielić się nimi z innymi, prosimy o zgłaszanie się do pani bibliotekarki. Daj książce drugą szansę!

Pamiętajcie:

„ Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” (M. Dąbrowska).

Październik 2019 – Wanda Murawska, Ilona Kosmala

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *