Adrian Stawicki laureatem konkursu Interaktywny produkt IT.

Uczeń klasy III TI Adrian Stawicki został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Interaktywny produkt IT”.  Jest to prestiżowy konkurs organizowany prze Akademie Morską w Szczecinie pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Partnerami konkursu są między innymi: Microsoft, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto.  Nagrodą w konkursie jest m.in. indeks na studia – wydział infromatyki oraz laptopy, rejs statkiem czy tablety.

Adrian został nagrodzony za branding projektu „Pan Stanisław – czyli szkoła w kosmosie” którego jest uczestnikiem. Stworzył m.in. stronę internetową, aplikacje na telefon oraz liczne filmy.

Celem głównym projektu jest znalezienie rozwiązania problemu utylizacji śmieci w kosmosie oraz wypromowanie polskiej edukacji na świecie. Poszerzeniem wiedzy w zakresie technologii oraz nauk matematyczno  – przyrodniczych przy współpracy z naukowcami CBK oraz Microsoft, do stopnia umożliwiającego budowę satelity, oraz wysłanie go na orbitę. Satelita spełniać będzie pionierską rolę w próbach systemu deorbitacji. Próba dokonania spowolnienia satelity przy pomocy nieskomplikowanego urządzenia,  jakim jest ogon. „ Pan Stanisław”  to pionierski  projekt w dziedzinie „sprzątania śmieci”, testujący metodę usuwania śmieci z orbity.

Partnerzy: Centrum Badań Kosmicznych Warszawa, Centrum Badań Kosmicznych Poznań, Microsoft

Podmioty wspierające: Fundacja forScience

Patronat: Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności, Minister Edukacji Narodowej

Pełny opis projektu dostępny na stronie „Pana Stanisława”

Facebook projektu 

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *