8 miejsce w kraju zajął Karol Bronk!

W dniu 20 października 2022r. uczniowie z naszej szkoły Karol Bronk oraz Oskar Sekreta z klasy II. g – mechanik pojazdów samochodowych, wzięli udział w finale XX. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych  „Bezpiecznie od startu”, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego i Główny Inspektorat Pracy. Konkurs odbył się w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie.

Około godziny 11.30. – po przywitaniu gości i uczestników przez p. Jolantę Kosakowską – dyrektorkę Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej w Związku Rzemiosła Polskiego, uczniowie z całego Kraju przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 80 pytań.

Następnie o godzinie 13.30.  ogłoszone zostały wyniki i nasz uczeń Karol Bronk zajął 8. miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 40 osób piszących test. Uczeń Oskar Sekreta zajął  22. miejsce. Obydwaj nasi uczniowie w klasyfikacji zespołowej zajęli 6. miejsce na 20. zespołów.

Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali dyplomy oraz drobne upominki z rąk m.in. pani  Katarzyny Łażewskiej Hrycko – Głównego Inspektora Pracy, Jana Gogolewskiego – Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego oraz prof. dra hab. Jana Klimek – Wiceprezesa Związku Rzemiosła Polskiego.

Gratulujemy uczniom i życzymy zwycięstwa w przyszłym roku szkolnym!