Futsalowe trzecie miejsce w województwie

Lęborski „Mechanik” , t.j Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych zajął trzecie miejsce w finałach Mistrzostw Województwa w futsalu/piłka nożna halowa/. Zawody odbyły się 19 grudnia w Człuchowie, z udziałem sześciu zwycięskich szkół z zawodów półfinałowych. Rozegrano łącznie osiem spotkań- sześć w dwóch grupach, oraz dwa o miejsca.

Chłopcy z lęborskiego ZSMI trzecią szkołą w województwie pomorskim w futsalu

Drużyna „Mechanika” zwyciężyła 5:2 Zespół Szkół Energetycznych Gdańsk, oraz uległa XXI LO Gdańsk 2:3. W spotkaniu o brązowy medal pokonała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem 7:3. Turniej wygrało XXI LO Gdańsk-składające się z juniorów, oraz reprezentacji „Młodej Ekstraklasy” Lechii Gdańsk, które w finale zwyciężyło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Chojnice  7:2.

Piąte miejsce zajął: ZSE Gdańsk – które w wyniku rzutów karnych- decydujących o miejscu, wygrało 14:13 z Zespołem Szkół Zawodowych Barlewiczki.  Cały zespół zasłużył na wielkie słowa uznania za waleczność, bojowość i zaangażowanie w grze. Puchar i brązowe medale zdobyte w grach zespołowych są zawsze dużym osiągnięciem ze względu na wysoki poziom i silną konkurencje klubową w trójmieście i województwie. Poziom sportowy w drugiej grupie wydaje się nieco niższy, gdyż w walce o miejsca wyższe miejsca przypadały w każdym przypadku zespołom z grupy A- tak więc przy innym losowaniu chłopcy z „Mechanika” mogli przywieźć medale cenniejszego kruszcu.